دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

آخرین تغییرات کنکور ۹۹ | دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا
تغییرات كنكور 99

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص اعلام زمان مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي داوطلبان آزمون سراسري سال ۱۳۹۹و همچنين ايجاد امكان براي ثبت نام آن دسته از داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اند

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان ثبت نام كننده و متقاضيان ثبت نام در آزمون سراسري سال ۱۳۹۹ براي‌ پذيرش در رشته هاي با آزمون در دوره هاي روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غيردولتي‌ و همچنين رشته هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي مي‌رساند كه به منظور همراهي و مساعدت با داوطلبان ،تسهيلاتي براي ويرايش اطلاعات ثبت نامي داوطلباني كه قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند و همچنين ايجاد امكان ثبت نام براي داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اند فراهم مي شود كه زمان و نحوه انجام آن طي اطلاعيه اي در هفته آخر ارديبهشت ماه اطلاع رساني خواهد شد. 

آزمون سراسری سال ۹۹ با حضور بیش از یک میلیون نفر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود.

آزمون سراسری سال ۹۹ با حضور بیش از یک میلیون نفر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود. آن‌طور که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد این آزمون مشابه آزمون سال ۹۸ برگزار می‌شود و تغییر محسوسی نخواهد داشت.

مشاهده مطلب
موفقیت

امکان انتخاب نوع سؤالات کنکور

این آزمون دو دسته داوطلب نظام جدید و نظام قدیم دارد. بر اساس مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مجاز هستند در زمان ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اند، نوع مجموعه سؤالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی ۳-۳-۶ یا نظام آموزشی سالی واحدی- ترمی واحدی) انتخاب کنند و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند.

به داوطلبان تأکید شده است در انتخاب مجموعه سؤالات در تقاضانامه ثبت‌نام خود دقت لازم را به عمل آورند، چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سؤالات به عهده شخص داوطلب است و در جلسه آزمون، مجموعه سؤالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سؤالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش، میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ حداکثر ۳۰ درصد و با تأثیر مثبت اعمال می‌شود به‌طوری‌که آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی،‌ علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۱۳۹۸ یا ۱۳۹۹ و در نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶)‌ اخذ کردند و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به‌صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید ۳-۳-۶) به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به‌صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

مشاهده مطلب
ارائه راهکارهایی به عنوان یک مشاوره انگیزشی کنکور برای داوطلبان گروه های مختلف

همچنین آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی،‌ علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الی ۱۳۹۷ در نظام آموزشی قبلی اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آن‌ها به‌صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم)‌ به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تأثیر مثبت است.

داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی،‌ علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آن‌ها به‌صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی (پایه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تأثیر مثبت اعمال می‌شود.

درمجموع میزان تأثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد است و به‌صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

سایر دیپلمه‌ها (غیر از بندهای ۱-۱ و ۱-۲) مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

سهمیه در آزمون ۹۹

سهمیه‌ها در آزمون ۹۹ همانند آزمون سال ۹۸ محاسبه می‌شود و شامل مناطق و ایثارگران می‌شود. ۲۵ به‌علاوه ۵ درصد ظرفیت‌ها شامل همسر و فرزندان ایثارگران می‌شود.

۳۰ درصد هم به‌صورت منطقه‌ای گزینش می‌شود. مابقی هم آزاد پذیرش خواهند شد.

منبع : آنا

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *