دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

اثر شاد زیستن در موفقیت | دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا
راسا ادوایزر

اثر شاد زیستن

دانشمندان اثبات کرده‌اند که توانايي‌هاي ما وقتي که شاد هستيم، در بهترين حالت هست.

تحقيقات نشان مي‌دهد که انسان‌هاي شاد، مثبت انديش و خوش بين، درآمد مالي بيشتري دارند، با پشتکار به هدف مي­رسند، کمتر بيماري را تجربه مي­کنند، آرامش خود را در هر شرايطي حفظ مي ­کنند، پر انرژي هستند، بيماري آنها زودتر درمان مي‌شود و از طول عمر بيشتري برخوردار هستند.

شادي، تجارت مهمي است. وقتي درگير روابط مثبت زندگي مي­شويم،  بدن ما موادي شيميايي منتشر مي­کند که باعث کم شدن اضطراب مي­ گردد و تمرکز ما را افزايش مي­دهد و در نهايت مي‌توانيم در همه جا و همه چيز، موفق‌تر واقع شویم ؛ البته ما نيز قبول داريم که هميشه  لحظات شيرين وجود ندارند و در واقع ما به طور مداوم با جنبه ­هاي منفي احاطه شده‌ايم، اما اگر با خودمان صادق باشيم، مي‌توانيم فهرست همۀ اتفاقاتي را که برايمان روي داده است بنويسيم و بعد متوجه میشویم که خود ما تا چه اندازه به رخ دادن آنها کمک کرده‌ايم.

متاسفانه ببیشتر زمان ها،  وجود خود ما باعث بروز اتفاقات ناراحت کننده براي خودمان است و در مواقع ديگر هم بيش از خود واقعه از اين دلخوريم که چرا اين جريان و موقعيت بد فقط شامل حال ما مي‌شود؛ يعني به جاي اينکه ريشه مشکلات و ناکامي‌ها را  در زندگي، روابط، موفقيت ­ها و نااميدي‌هاي خود جست و جو کنيم، مدام از خود شاکی هستيم که: چرا من و چرا حالا؟ اين گونه برخورد غير مسؤولانه و سخت گيرانه  باعث مي­ شود که از شادي تا حد زیادی فاصله بگيريم.

مشاهده مطلب
نقد و بررسی سوالات زیست آزمون جامع سنجش 29 فروردین

« اغلب مردم تقريباً به همان مقدارشاد هستند که انتظارش را دارند.»   ابراهام لينکلن

در واقع آنچه که در زندگي براي ما پیش می آید آن‌قدرها تعيين کننده شادي ما نيست، بلکه بيشتر نوع واکنش ما نسبت به آن رخدادهاست که نقش تعيين کننده‌اي در اين زمينه دارد.

دانش‌آموزي که در يک آزمون داخلي يا آزمايشي، نتيجه اي غیر قابل تصورش را کسب کرده است، مي‌تواند غمگین شود  و احساس کند که به آخر خط رسيده است و از تلاش و کوشش دست بردارد و مي‌تواند علل موفق نبودن خود را بررسي کند و از پي بردن به آن خوشحال باشد؛ چون حال مي‌تواند در رفع عامل يا عوامل بازدارنده تسعی کند تا در آزمون‌هاي مهم‌تر موفق گردد؛ بنابراين، در برابر يک موقعيت يکسان، يکي ممکن است بدبختي و فلاکت را ببيند و ديگري علل عدم موفقيت و راه­ هاي کسب پيروزي را رویت کند .

تصميم به شاد زيستن

مي­ خواهيم بگوييم که بايد تصميم به شاد زيستن بگيريم و در جست و جوي آن باشيم. شاد زيستن، جست و جوي زيبايي ­ها و خوبي­ هاست. يکي زيبايي منظره را مشاهده میکند، و ديگري کثيفي پنجره را، و اين شما هستيد که انتخاب مي­کنيد چه چيزي را ببينيد و به چه چيزي فکر کنید. ما بايد مثبت بودن و شادي را در نظر گیریم.

مي‌توانيم براي شاد زيستن، کودکان را سرلوحه خود قرار دهيم .کودک به طور طبيعي و بدون احساس خجالت، تقريباً به همه چيز مي‌خندد. گويي به حتم مي داند که خنده، او را سالم و در توازن نگه مي‌دارد. بچه‌ها با عطش سيري ناپذير نشاط و شادي، قدم به اين جهان مي‌گذارند.

مشاهده مطلب
تمرکز حواس

پس از همين امروز، هميشه و در همه حال، از آنچه که داريد لذت ببريد و براي هرکاري که در پيش روي شما قرار مي‌گيرد، حد اکثر تلاش خود را در لحاظ کنید و مطمئن باشيد که فرصت ­ها و موقعيت ­ها، شما را جست و جو خواهندکرد و شما به آنها میرسید.

گروه مشاورین راسا

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *