دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

عوامل كاهش دهنده ساعت مطالعه | دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا
عوامل كاهش دهنده ساعت مطالعه

عوامل كاهش دهنده ساعت مطالعه

۱-عدم برنامه ريزي يا برنامه ناصحيح :

برخي از دانش آموزان براي مطالعه و درس خواندن برنامه ريزي نمي كنند و صبح كه از خواب بيدار ميشوند تصميم ميگيرند كه مثلا فلان درس را بخوانند.
در اين حالت به دليل سردرگمي و نداشتن نظم ، ساعات زيادي را هدر ميدهند.
در بعضي موارد هم برنامه ريزي نادرست است كه باعث اين امر مي شود.

۲-تفريط و افراط :

بسياري از داوطلبان با سطح خوب و قوي ، دچار مشكل افراط و تفريط (كامل گرايي) هستند. به اينگونه كه براي مثال داوطلبي تصميم ميگيرد كه هر روز مطالعه خود را از ساعت ٧شروع كرده و تا آخر شب ١٤ساعت درس بخواند .اما وقتي صبح از موعد مقرر ديرتر بلند ميشود و به اين نتيجه ميرسد كه تا آخر شب نمي تواند ١٤ ساعت مطالعه كند، تصميم ميگيرد كل روز را از مطالعه صرف نظر كرده و روز بعد با يك شروع بهتر كار خود را آغاز کند.

۳-درگير مسائل حاشيه اي :

برخي از داوطلبان گاهي آنقدر خود را درگير حواشي و ابزارهاي آموزشي ميكنند كه اصل موضوع ، يعني كنكور و موفقيت در آن را تقريبا از ياد مي برند و فراموش ميكنند كه كلاسها ، آزمونها و … فقط ابزاري هستند تا شما به هدف خود كه جه در كنكور سراسري است برساند يا درگيرشدن به اين وسواس كه دوستتان در كلاسي كه ثبت نام كرده است از كلاس شما بهتر است و يا در خريد كتاب و مسائلي از اين دست. بايد دقت داشته باشيد كه توجه بيش از حد به اين مسائل سبب ميشود تا شما زمان زيادي را بيهوده هدر دهيد.

مشاهده مطلب
قانون 21 روز

۴-افكار مخرب و استرس هاي بي مورد:

بعضي از دانش آموزان حين درس خواندن مدام به اين فكر مي كنند كه دو ماه ديگر بايد چه چيزهايي را خوانده باشند ، يا سرجلسه قرار است چه اتفاقي برايشان بيفتد و چه چيزي در انتظار آنهاست . برخي هم مدام درگير استرس اين هستند كه به هدف ، رتبه و دانشگاه دلخواهشان نرسند.

۵-دشمنان وقت (گوشي موبايل ، تلويزيون):

اين مشكل را نه تنها دانش آموزان بلكه افراد ديگر نيز دارند و وقت بسياري را صرف گوشي و يا تماشاي تلويزيون ميكنند . حتما پيش آمده كه گوشي را دست ميگيريد و يا پاي تلويزيون مي نشينيد و قصد داريد فقط مدت كوتاهي را صرف آن كنيد ولي يكدفعه به خود مي آييد و متوجه ميشويد كه ساعتها گذشته و شما همچنان سرگرم آن هستيد. در اين حالت ممكن است از اينكه چند ساعت را هدر داده ايد استرس بگيريد و بقيه آن روز را هم تمركز نداشته باشيد.

گروه مشاورین راسا

دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی تجربی-ریاضی-انسانی به صورت تضمینی. مشاوره انگیزشی ،انتخاب رشته،برگزاری آزمون آنلاین

گروه مشاورین راسا ادوایزر,مشاوره تحصیلی,مشاوره انگیزشی, مشاوره تلفنی,مشاوره اینترنتی

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *