دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

مشاوره تحصیلی کنکور به داوطلبان رشته های مختلف | دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا
مشاوره تحصیلی کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور به داوطلبان رشته های مختلف

اکثر مردم ایران حداقل یک خاطره بامزه، تلخ، شیرین و… از کنکور دارند. بسیاری از این افراد تلاش بسیاری در این راستا داشته اند و به نتیجه دلخواه خود رسیده اند.

عده ای تلاش بی ثمر داشته اند و گروهی فقط برای تجربه و از سر عادت آموزشی در جلسه کنکور حاضر می شوند.

به راستی راز موفقیت در کنکور چیست؟

تارک دنیا شویم در اتاقی نمناک و تاریک با نور شمع بمانیم و درس بخوانیم؟؟ یا با کنکور مثل یک امتحان عادی دوران مدرسه برخورد کنیم؟ قطعا راز موفقیت در کنکور هیچ یک از این راه های عجیب و غریب نیست. کنکور یک آزمون منطقی است. پس برای موفقیت در آن بایستی منطقی عمل کنیم و با مشاوره تحصیلی کنکور راه خود را هدفمند پیش ببریم.

راز موفقیت در کنکور

از گذشته های دور این ضرب المثل رایج بوده است که کار را به کاردان بسپاریم.

سوال اینجاست کاردان کنکور کیست و یا چیست؟

راه موفقیت شما یک مشاوره تحصیلی کنکور ناب است. مشاوره تحصیلی کنکور بسیار کارآمد و مفید بوده و هست. مراجعه به یک مشاور تحصیلی کنکور موفقیت شما را مضاعف می کند.

این را بدانید که شما به تنهایی و بدون مشاوره و مشورت نتیجه خوبی را کسب نخواهید کرد. پس قبل از شروع به مطالعه کتب درسی از مشاوره تحصیلی کنکور غافل نشوید.

 

 

بهره مندی از مشاوره تحصیلی کنکور برای موفقیت
بهره مندی از مشاوره تحصیلی کنکور برای موفقیت

 

میزگرد برای مشاوره تحصیلی کنکور

شما مستلزم هستید قبل از استارت مطالعه برای کنکور، با چندین مشاوره به صورت مرحله ای و گام به گام مشورت کنید تا مسیر پر پیچ و خم و به ظاهر دشوار کنکور را پشت سر بگذارید و به سلامت به مقصد برسید.

شاید بپرسید چرا چندین مشاور برای امر مشاوره تحصیلی کنکور؟

قرار نیست همه مشاوران شما دارای مدرک تخصصی در این زمینه باشند!

اولین مشاور و شاید مهمترین آن ها خود شما هستید. کنکور یک مسئله منطقی و مهم است پس قطعا حل این مسئله نیز به روش منطقی صورت پذیر است.

با خودتان رو راست باشید و تمام ویژگی های خوب و بد و عادات خود را فهرست کنید. هیچ شخصی به یک باره عادات و ویژگی های خود را تغییر نمی دهد و قطعا کنکور زمان تغییر این عادات نخواهد بود.

اگر شما یک فرد اجتماعی هستید و با شرکت در مهمانی ها و دورهمی ها لذت می برید و انرژی می گیرد، هرگز برای مطالعه کنکور از آن فاکتور نگیرد. میهمانی را کم کنید ولی قطع نکنید. وقتی با حضور در مهمانی انرژی می گیرد، پس چند وقتی یک بار برای ریکاوری سطح انرژی خود در دور همی ها شرکت کنید.

مشاهده مطلب
نكات فصل ۲ زیست سال دهم گفتار 1

به طور کلی اغلب افراد که در زمینه مشاور تحصیلی کنکور حاذق هستند، هرگز ترک دلخوشی ها و منابع انرژی را توصیه و تجویز نمی کنند اما این دلخوشی و انجام آن با محدودیت زمانی همراه است. یاد آوری می شود که مهم ترین مشاور تحصیلی کنکور خود داوطلب می باشد.

در جایگاه دوم از نظر اهمیت جهت امر مشاوره تحصیلی کنکور افراد، گروهی وجود دارد و به شما پیشنهاد می شود و انتخاب شما می تواند همه افراد پیشنهادی یا فقط یکی از آن ها باشد. اولین اشخاص پیشنهادی والدین شما هستند که بیشتر از خودتان از کوچه و بن بست های شخصیتی شما خبر دارند.

دوستان صمیمی و درجه یک و به قول معروف رفقای فابریک نیز از شما ویژگی های جالبی را می دانند که فکرش را هم نمی کنید بعد از تهیه این فهرست شما به سراغ شخصی مهم که در این میزگرد مشاوره تحصیلی کنکور در کنار شماست می روید این شخص کسی نیست جز هدف!

این مرحله بسیار مهم است، هدف من از شرکت در کنکور چیست؟

صادقانه و بی پرده این جواب را یادداشت کنید. شخص هدف تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد از جمله: پدرم آرزو دارد من فلان رشته را بخوانم. مادرم همیشه می گوید تو هیچی از نوه خاله مادربزرگت کم نداری باید فلان رشته را قبول بشوی. خواهر یا برادر بزرگتر من در کنکور تک رقمی شده من هم باید تک رقمی بشوم و هزاران عامل موثر دیگر. هدف خویش را با مراجعه به دل خود تعیین کنید؛

شاید تکرار این جمله کلیشه ای ملال آور باشد ولی این بار بی هیچ ادعا و شعاری گوشزد می کنیم: شما یک بار، فقط و فقط یک بار زندگی می کنید پس برای خودتان، افکارتان و علایق خویشتن زندگی کنید. نفر آخر و کلیدی این میزگرد که رئیس کنگره مشاوره تحصیلی کنکور است، یک مشاوره تحصیلی حاذق و کاربلد است که به شما یک برنامه منظم و منسجم می دهد.

موفقیت در کنکور

 

برای کنکور ربات باشیم یا آدم؟!

رعایت نظم و قوانین برای موفقیت در انجام هر کاری جزء لاینفک ماجراست. قطعا اکثر داوطلبان برای خود برنامه روزانه، هفتگی و غیره دارند و طبق همین چارچوب ها عمل می کنند اما به خاطر بسپارید شما یک انسان هستید با کلی احساس و علایق آن هم در سنی که شما در اوج هیجان و فانتزی های بامزه قرار دارید.

مشاهده مطلب
تمرکز حواس

پس در برنامه ریزی خود جایی برای این مورد قرار دهید. برای عمل به برنامه درسی خود یک ربات تمام عیار باشید. رباتی که بسیار منظم و اصولی کار می کند اما در این بین به آدم بودن خودتان نگاه زیر چشمی داشته باشید. زیرا سوخت لازم برای انجام درست امورات رباط چیزی جز هیجانات و سرگرمی های کوتاه و سالم نیست. پس شما یک انسان باشید که برای موفقیت خود تغییر کاربری داده است.

انتخاب بهترین مشاور برای امر مقدس مشاوره تحصیلی کنکور

کنکور علاوه بر سختی که به همراه دارد، درس های زیادی جهت بهتر زیستن به ما می آموزد. عنوان یکی از این دروس مشورت است.

امروزه سختی کنکور و سرنوشت ساز بودن آن و همچنین اهمیت ویژه خانواده ها به این مقوله سبب شده است بسیاری از داوطلبان به دنبال یک مشاور خوب جهت مشاوره تحصیلی کنکور باشند. راه پیدا کردن این مشاوره تحصیلی کنکور، مشورت با داوطلبان موفق کنکور های ادوار گذشته می باشد.

مشاوره تحصیلی کنکور با مراجعه به پیشکسوتان

در اطرافیان، اقوام و آشنایان همگی ما افرادی وجود دارد که یک روزی در جایگاه امروزی ما بوده اند و با این غول مهربان کنکور دست و پنجه نرم کرده اند. همه این افراد می توانند برای شما یک مشاوره تحصیلی کنکور باشند.

در انتخاب پیشکسوتان کنکور جهت مشاوره تحصیلی کنکور غربال گری نکنید و از همه ی این عزیزان اعم از تک رقمی ها و شکست خوردگان و مجاز شدگان مشاوره تحصیلی کنکور بگیرید.

حالا چرا شکست خورده ها؟ بله او اگر بلد بود، گلیم خود را از آب بیرون می کشید! نکته اینجاست ما برای موفقیت باید راه های شکست را نیز بشناسیم تا اجازه عرض اندام و خود  نمایی به آن ها ندهیم.

 

پشت سر گذاشتن غول کنکور با یک مشاوره خوب
پشت سر گذاشتن غول کنکور با یک مشاوره خوب

نکات یواشکی در مشاوره تحصیلی کنکور

مغرور نباشید! عده ای از داوطلبان بعد از اینکه در آزمون های شبیه سازی کنکور در موسسات مختلف رتبه های قابل قبولی کسب می کنند، دچار بیماری سمی غرور می شوند و همین موضوع سبب کم شدن تلاششان می شود.

تلاش کنید بی وقفه، استوار و محکم گام بردارید و شبانه روز به هدف و موفقیت فکر کنید و یقین داشته باشید که زندگی قانون باورهاست. اما در کنار همه این نکات بدانید کنکور پایان زندگی هیچ کس نبوده و نیست.

بدون استرس و اضطراب تلاش کنید. اجازه ندهید هیچ عاملی شما را مشوش کند. برای رسیدن به هدف خود اقیانوسی باشید که هیچ سنگ ریزه ای قادر به متلاطم کردن آن نیست.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *