دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

مشاوره تحصیلی | دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا

دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی تجربی-ریاضی-انسانی به صورت تضمینی.،انتخاب رشته،برگزاری آزمون آنلاین

مشاوره تحصیلی - مشاوره انگیزشی تحصیلی - مشاوره انگیزشی کنکور

مشاوره تحصیلی کنکور چیست؟

بسیاری از دانش آموزان در همان ابتدای کار برای کنکور۹۹ خود تلاش می کنند و سعی می کنند که در همان کلاس دهم و یازدهم خود را برای کنکور آماده کنند. از این میان بسیاری از دانش آموزان فکر می کنند که نیازی به مشاور ندارند و ترجیح می دهند خودشان برنامه ریزی کنند. اما بسیاری دیگر از این دانش آموزان دوست دارند در زمان درس خواندن یک مشاور تحصیلی کنکور ۹۹ همراه و در کنار آن ها باشد و کار های آنها را پیگیری کند. شاید بسیاری این سوال برایشان پیش بیاید که آیا وجود مشاوره تحصیلی کنکور۹۹ می تواند موفقیت بخش باشد؟ در جواب این سوال باید گفت افرادی که در کنار آن ها یک مشاور تحصیلی کنکور۹۹ خوب بوده است توانسته اند نتیجه های خوبی از کنکور بگیرند. البته نه هر مشاوری، یک شخص وقتی می تواند یک مشاوره تحصیلی کنکور۹۹ درستی را ارائه دهد که دارای یک سری خصوصیات باشد و به یک سری وظایف عمل کند. در این مقاله به خصوصیات و وظایف یک مشاور تحصیلی خوب می پردازیم.

وظایف یک مشاور کنکور ۹۹

همان طور که گفتیم بسیاری از دانش آموزان از وظایف یک مشاور کنکور۹۹ هیچ اطلاعی ندارند و همین خاطر امکان دارد خانواده ها هزینه های زیادی متحمل شوند ولی فرزندشان نتیجه رضایت بخشی را از کنکور ۹۹ به دست نیاورند. بنابراین ما قصد داریم این وظایف را برای شما دانش آموزان و داوطلبان کنکور۹۹ بیان کنیم.

اولین وظیفه: یک مشاورتحصیلی کنکور ۹۹ خوب و حرفه ای باید هم رشته با رشته آن دانش آموز یا داوطلب باشد. اگر همه رشته آن نیست حداقل اشراف کامل به رشته داوطلب داشته باشد. این مشاور باید بخش های از کتاب مهم می باشد. ضرایب هر درس را بداند و همچنین در مورد نحوه مطالعه دروس رشته مورد نظر اطلاعات کافی داشته باشد به عنوان مثال برای مطالعه دروس حفظ کردنی چه روش مطالعه را اجرا کند و برای دروس محاسباتی به چه روشی عمل کنند. این نکات بسیار مهم می باشد. و بیشترین انرژی خود را روی کدام بخش ها بگذارد. مشاوره تحصیلی کنکور ۹۹ خوب، باید راهنمای کامل دانش آموز و یا داوطلب باشد و او را راهنمایی کند نه او را بیشتر گنگ کند.

مشاوره انگیزشی کنکور

مشاوره انگیزشی کنکور

وظیفه دوم: در یک مشاوره تحصیلی حرفه ای باید به دانش آموز  چگونگی برنامه ریزی با توجه به توان خود دانش آموز را یاد بده. توجه داشته باشید که یک مشاوره تحصیلی برای شما برنامه ریزی کامل و صد درصد ی ارائه نمی دهد بلکه راه و روش برنامه ریزی را به شما یاد می دهد چون شما بیشتر با فیزیک و توان جسمی و روحی خود آشنایی دارد. علاوه بر برنامه ریزی باید یک زمان بندی حرفه ای را نیز به دانش آموز و داوطلب کنکوری ۹۹ آموزش دهد. و همچنین نحوه درست خواندن دروس مختلف و نحوه مرور را نیز باید یاد بدهد.

وظیفه سوم: یک مشاوره تحصیلی باید تمام تکنیک های حفظ تمرکز در روی جلسه و آزمون ها را به دانش آموز یاد بدهد. باید منابع و کتاب های خوب و کاربردی را به دانش آموز معرفی کند. تا جایی که می تواند روش های تست زنی هر درس را ارائه دهد.

وظیفه چهارم: وظیفه چهارم بسیار مهم می باشد. یک مشاور تحصیلی کنکور۹۹ باید پیگیری مستمر و روزانه داشته باشد. و از نحوه درس خواند، پایبند بودن به برنامه ریزی و میزان ساعت مطالعه در روز، ساعت های مطالعه دانش آموز را چک کند. و علاوه بر پیگیری دروس به دانش آموز یک مشاوره انگیزشی درست بدهد که روحیه دانش آموز بالا رود و اعتماد به نفس آن کاهش نیاید.

 

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور انسانی ۹۹

همان طور که می دانید رشته علوم انسانی یک رشته کاملا حفظیاتی می باشد که البته دارای یک کتاب نیمه محاسباتی به نام اقتصاد و یک کتاب ریاضی می باشد که عمده آن آمار است. و بقیه دروس به طور کامل حفظیاتی می باشند. یک نکته مهم که باید به داوطلبان کنکور ۹۹ بگویم این است که تعداد داوطلبان کنکور در رشته علوم انسانی در چند سال گذشته کمتر و کمتر می شود و به احتمال زیاد در کنکور ۹۹ این نیز به همین گونه باشد. پس شما می توانید با یک برنامه ریزی اصولی به رشته دلخواه خود در کنکور۹۹ دست بیابید. در مشاوره کنکور انسانی، روش های مطالعه چند درس مهم رشته علوم انسانی برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 روش مطالعه اقتصاد:

کتاب اقتصاد به دلیل کم حجم بودن و تنها یک بودن می تواند نسبت درس های تخصصی دیگر راحت تر باشد. البته باید بگویم این کتاب مورد علاقه اکثر داوطلبان کنکور علوم انسانی نیست. و برای آن ها به دلیل محاسبات ریاضی سخت می باشد اما این دلیل نمی شود که شما نتوانید درصد خوبی از این کتاب بگیرید.

درس اقتصاد دو بخش است یک بخش حفظیات و یک بخش محاسبات، که با تمرین به راحتی می توانید به سوالات آن مسلط شوید. تنها راه خواندن اقتصاد داشتن اعتماد به نفس و تمرین زیاد مسائل می باشد به هیچ وجه این درس را کنار نگذارید و وقت کمی برای آن در نظر نگیرید شما باید بدانید هر کاری با پشتکار و تلاش نتیجه می دهد.

مشاوره کنکور انسانی

روش مطالعه درس عربی کنکور انسانی:

درس عربی جز درس های اختصاصی داوطلبان کنکور انسانی می باشد. اکثر داوطلب های کنکور۹۹  انسانی به عربی علاقه دارند یعنی چاره ای جز علاقه ندارند به راحتی نصف کنکور ۹۹ را از دست می دهند.

در روش مطالعه درس عربی کنکور ۹۹ باید این درس را به دو بخش تقسیم کنیم. بخش اول، لغات ، و بخش دوم ، قواعد می باشد. یک نکته که باید به شما عزیزان بگویم این است که درس عربی معنی لغات برای آن خیلی مهم است اما نه به اندازه درس زبان. بیشتر با قواعد در درس عربی کنکور رو به رو هستید.

برای مطالعه لغات شما ناچار هستید که تمام لغات درس ها و تمرین ها را حفظ کنید تا بتوانید متن ها و صورت سوال ها را که به عربی می باشد به راحتی ترجمه کنید. در بخش قواعد در نگاه اول یک نوع پیچیدگی و گنگی بر شما غالب می شود شما باید سریع از این حالت خارج شوید.

باید بگویم برای مطالعه و یادگیری قواعد تنها کتاب درسی کافی نیست شما می توانید از کتاب ایاد فیلی استاده کنید که یک کتاب کامل و جامع می باشد و یا اینکه می توانید از یک معلم مخصوصی استفاده کنید. برای مطالعه قواعد درس عربی کنکور ۹۹ ، ابتدا یک بخش از قواعد را انتخاب کنید یک بار به صورت مروری آن را بخوانید و بار دیگر از اول همان قواعد را بخوانید این بار افعالی را که باید حفظ کنید را یادداشت کنید. و آنها را حفظ کنید بعد از حفظ آنها بار دیگر قواعد را مرور کنید و بعد از آن به سراغ تست زدن بروید.

تست زیاد باعث می شود که شما با انواع تیپ تست آشنا شوید. خواهید دید با این روش قواعد برای شما مثل آب خوردن می شود. و با هر نوع تستی که طراحان در کنکور ۹۹ طرح کنند تسلط دارید.

مشاوره کنکور 99 تجربی
مشاوره کنکور ۹۹ تجربی

روش مطالعه درس فلسفه و اقتصاد کنکور ۹۹ انسانی :

فلسفه و منطق این دو درس نشان و نماد رشته علوم انسانی می باشد شاید تعدادی از داوطلبان کنکور ۹۹ به این دو کتاب علاقه ی خاصی نداشته باشند ولی اکثر داوطلبان مشکلی با این دو کتاب ندارند. در روش مطالعه این کتاب شما باید این کتاب را بفهمید و یاد بگیرید و آن را حفظ نکنید.

برای یادگیری شما می توانید از معلمان حرفه ای کمک بگیرد. سعی کنید زمان مطالعه این کتاب در ساعت های از روز باشد که فکرتان ارام باشد و خسته نباشید. خستگی و ذهن اشفته قدرت یادگیری را پایین می آورد. شما با داشتن ذهنی آرام می توانید در کنکور ۹۹ نتیجه قابل قبولی به دست آورد.

مشاوره کنکور انسانی
مشاوره کنکور انسانی
مشاوره کنکور تجربی ۹۹

امروزه اکثر داوطلبان کنکور تجربی با یک مشاور کنکور ۹۹ در ارتباط هستند. آنچه در یک مشاوره کنکور تجربی مهم می باشد نشان دادن یک راه با توجه به شرایط شما می باشد. در این مقاله ما در قالب مشاوره کنکور۹۹ تجربی چندین نکته مهم را به شما عزیزان کنکوری ۹۹ ارائه می دهیم.

حواس پرتی: شاید باورتان نشود اما خیالات و در بین درس خواندن می تواند تا چندین ساعت شما از درس جدا کند و زمان ارزشمند خود را از دست دهید. با توجه به این که رشته تجربی یک رشته نیمه محاسباتی می باشد و بنیان آن بر قدرت یادگیری است یک عاملی که می تواند مانع این کار شود حواس پرتی می باشد. شما می توانید برای رفع این این حواس پرتی عوامل آنها را از خود دور کنید. فکر های که ذهن و افکار شما را درگیر می کنند در روی کاغذ بنویسید و بعد از اتمام درس به آن فکر کنید. اگر بتوانید ذهن خود را از پراکندگی نجات دهید حتما در کنکور ۹۹ موفق خواهید شد.

مشاوره کنکور ریاضی

منابع مختلف: بسیاری از داوطلبان کنکور۹۹ تجربی و یا هر رشته دیگر یک اشتباهی بزرگی که می کنند از چند منبع استفاده می کنند باید توجه داشته باشید که افزایش تعداد کتاب باعث سردرگمی و افزایش استرس داوطلب می شود شما باید هر کتاب درسی یک کتاب تست و یک کتاب آموزشی داشته باشید کافی است. و اگر این کتاب هر دو بخش را داشته باشد بسیار بهتر است. شما برای انتخاب کتاب ها می توانید از مشاور خود که جز نفرات برتر و یا موفق کنکور بوده است سوال کنید زیرا آنان تجربه کافی دارند.

دانستن نقاط ضعف و قوت: اگر در سالی که کنکور داشته اید موفق نشده اید به رشته مورد علاقه خود برسید بهتر است نقاط قوت و ضعف خود را در هر کتاب بررسی کنید و آنها را یادداشت کنید که توجه بیشتر به آن بخش های ضعیف داشته باشید. البته باید نقاط قوت خود را هم حفظ کنید. اگر روحیه خود را از دست داده اید می توانید از مشاوره انگیزشی کنکور استفاده کنید که اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. و رتبه برتر کنکور ۹۹ شوید.

تکنیک های تست زنی در کنکور ۹۹:

امروزه کسی در کنکور ۹۹ موفق می باشد که تکنیک های تست زنی را بلد باشد این موضوع خیلی هم مشکل نیست هر درس تکنیک خود را دارد به عنوان مثال در درس عربی تکنیک برای ترجمه، یاد درس ادبیات در بخش رد گزینه، تکنیک رد گزینه خیلی می تواند به شما در سرعت پاسخ دهی به سوالات کنکور ۹۹ کمک کند.

مشاوره تحصیلی کنکور

زمانبندی صحیح برای هر درس: شما باید برای هر درس با توجه به ضریبی که دارد زمان مطالعه تعیین کنید.به عنوان مثال در رشته علوم انسانی زمان بیشتری را به درس عربی و منطق اختصاص دهید و یاد رشته ریاضی به درس های هندسه و حسابان بیشتر توجه کنید و زمان بیشتری را اختصاص دهید.

و نکاتی دیگر که باید در زمان مطالعه برای کنکور ۹۹ به آن دقت کنید شامل: دروس عمومی را خوب و مداوم بخوانید، از برای برنامه های هفتگی استفاده کنید که به راهنمایی مشاور خود تهیه کرده اید، لازم نیست که ۱۲ ساعت مطالعه داشته باشید اما ۴ ساعت آن مفید بوده است بهتر است اگر ۴ ساعت درس می خوانید مفید باشد.

مشاوره کنکور ریاضی

همیشه در مدرسه ها افرادی که دارای هوش و ریاضی خوبی بودند به این رشته می رفتند. در کنکور های چند سال گذشته شاهد کمتر شدن تعداد داوطلبان این گروه می باشیم به احتمال زیاد این آمار در کنکور ۹۹ نیز تکرار شود.

پس داوطلبان رشته ریاضی باید تمام سعی خود را بکنند و از این موقعیت نهایت استفاده را ببرند. رشته ریاضی رشته های دانشگاهی آن تماما مهندسی می باشد. در ادامه به عنوان یه مشاوره کنکور ریاضی به شما عزیزان نکات مهمی را پیرامون این رشته خواهیم گفت.

تمام نکاتی مشاوره ای که در بالا گفتیم برای رشته ریاضی نیز مهم و ضروری می باشد. در این بخش ما بررسی ضریب هر درس می پردازیم که این مورد بسیار مهم می باشد چون اگر داوطلب در مورد ضریب هر درس اطلاعاتی نداشته باشند نمی توانند یک برنامه ریزی درست داشته باشند. همان طور که شاید بیشتر شما می دانید دروس عمومی برای هر رشته ای بسیار مهم می باشد چه رشته ریاضی و چه رشته تجربی و هنر یک بخش از کنکور۹۹ می باشد.

درس ادبیات برای رشته ریاضی کنکور ۹۹ دارای ضریب ۴ می باشد. که بیشترین ضریب را به خود اختصاص داده است. دومین درس مربوط به درس دین و زندگی می باشد که دارای ضریب ۳ است. که بعد از ادبیات جایگاه دوم را دارد. درس عربی و زبان انگلیسی هم به ترتیب ضریب ۲ را به خود اختصاص می دهند. میزان دشواری سوالات عمومی در گروه کنکور ریاضی با گروه های دیگر فرقی نمی کند و این سوالات بیشتر مفهمومی هستند.

ضرایب دروس رشته ریاضی کنکور ۹۹

در مورد ضریب در دروس اختصاصی مربوط به زیر گروه های می باشد. در زیر گروه اول ریاضی دارای ضریب ۴ می باشد و  فیزیک ۳ ، شیمی و فیزیک هم به ترتیب دارای ضریب دو می باشند. در زیر گروه دوم ریاضی همچنان دارای ضریب ۴ می باشد و شیمی و فیزیک دارای ضریب ۳ هستند. یک نکته که خیلی از داوطلبان رشته ریاضی از آن غافل هستند شیمی می باشد. شاید فکر می کنید که شیمی چون بیشتر در رشته تجربی کاربرد دارد برای کنکور مهم نیست اما باید بگویم زمانی شما موفق می شوید که در کتاب های که کمترین افراد بر روی آن وقت می گذارند شما وقت بگذارید البته نه هر درسی، درس های مهم با ضریب خوب مانند شیمی شما می توانید با مطالعه درست و خوب شیمی درصد خوبی از آن را بزنید، شاید گفت اکثر داوطلبان ریاضی توجه زیادی به شیمی نمی کنند و همین موضوع باعث می شود افرادی که شیمی را درست مطالعه می کنند از بقیه پیشی می گیرند.

در مورد کتاب ریاضی باید بگویم ریاضی رشته ریاضی متشکل از چندین بخش می باشد. که شامل: ریاضیات، هندسه، آمار، هندسه۲، حسابان، جبر و احتمال، دیفرانسیل، انتگرال، هندسه تحلیلی، می باشند. اکثر سوالات درس ریاضی در کنکور ۹۹ رشته ریاضی به صورت ترکیبی می آیند.
دپارتمان مشاوره تحصیلی راسا ادوایزر

                انتخاب رشته                                     آزمون های تعیین رشته تحصیلی

      انسانی                                                     آزمون کتل

            تجربی                                                آزمون کوپر اسمیت

 ریاضی و فیزیک                                                           .

                                                .

                                                .